• |
 • بانکداری الکترونیک رابین
  چگونه Fintech و پرداخت ها، نوآوری ها تجارت الکترونیک جهانی را دچار اختلاف خواهد نمود

  چشم انداز پرداخت های جهانی طی دهه گذشته به طور چشمگیری پیشرفت کرده است. رشد سریع و به همان اندازه ترویج تجارت آنلاین و تلفن همراه باعث ایجاد موج جدیدی از روش های پرداخت شده است. کیف پول الکترونیکی و خرید درون نرم افزاری از محصولاتی محسوب می شوند که باعث افزایش راحتی مصرف کنندگان تجارت دیجیتال گردیده است.

  در بسیاری از بازارهای توسعه یافته، روش های پرداخت قدیمی تر، مانند چک و پرداخت در محل، از مواردی هستند که پرداخت آنلاین و تلفن همراه را بدون هیچ گونه محدودیتی جایگزین می کنند و درنتیجه تمایل مصرف کنندگان برای خرید آنلاین را افزایش می دهند.

  طبق گزارش eMarketer تا سال ۲۰۲۰، بخش دیجیتال خرده فروشی جهانی از ۹/۱ تریلیون دلار به ۴ تریلیون دلار افزایش پیدا می کند. با رشد سیستم های تجارت الکترونیک بین المللی مانند Shopify و Magento و سیستم های پرداخت مانند PayPal و Stripe، موانع تجارت الکترونیک از بین می روند و راه را برای کسب و کارهای نوپا، دسترسی منابع درآمدی جدید برای کسب و کارهای با سابقه، تسهیل تجارت جهانی و پیشرفت های تکنولوژی هموار می نماید.

  همان گونه که تجارت الکترونیک به طور فزاینده ای جهانی می شود، به دلیل رشد پوشش اینترنت در سرتاسر جهان و افزایش سطح نفوذ گوشی های هوشمند، مصرف کنندگان نیز برای پرداخت هزینه ی کالاهایی که خریداری می کنند روش های جدیدی را تجربه می کنند.

  شرکت های بزرگ فناوری مانند فیس بوک، گوگل، اپل و مایکروسافت، که در تجارت بین المللی فعالیت می کنند و خدمات جهانی را در اختیار دارند، ارائه خدمات خود را در زمینه زیرساخت های نوین گسترش داده اند. این موضوع به ویژه در بازارهای نوظهور چالش برانگیز است، زیرا هر کشوری دارای چارچوب های قانونی خاص خود برای فروشندگان، خریدارها و فراهم کنندگان خدمات پرداخت است.

  این موضوع منجر به ایجاد روش های پرداختی شده است که ممکن است در ظاهر شبیه باشند، اما در حقیقت کاملا با یکدیگر متفاوت هستند. علاوه بر این، مصرف کنندگان در بازارهای نو ظهور هنوز به روش های پرداخت جایگزین مانند انتقال بانکی، اقساط و روش های مبتنی بر کوپن و پول نقد متکی هستند. قوانین پرداخت از کشور به کشور متفاوت است. به عنوان مثال، شرکت هایی که مایل به گسترش سریع به بازارهای بزرگ مانند آمریکای لاتین هستند، با معضل چگونگی اضافه کردن صدها روش مختلف پرداخت به شیوه ای که با سیستم های آنها کار کند، مواجه می شوند؛ در نهایت تنها قادر به ارائه ی خدمات به ۲۰ درصد از مصرف کنندگانی خواهند بود که به کارت های اعتباری بین المللی دسترسی دارند.

  این چالش موجب افزایش شمار زیادی از فناوری ها و شرکت هایی شده است که به طور فزاینده ای بر عرصه پرداخت در بازارهای جهانی اثرگذار هستند. از آنجا که بازارهای در حال ظهور بسیار پیچیده و متمایز هستند، شرکت های تجارت الکترونیک و فروشندگان آنلاین با تامین کنندگان خدمات پرداخت در بازارهای مختلف وارد همکاری می شوند. هنگام انتخاب تامین کننده ی خدمات پرداخت در بازارهای نوظهور باید اطمینان حاصل نمایید که شریک شما دارای ویژگی های زیر باشد:

  • درک عمیق از تنوع و زیرساخت بانکداری محلی
  • تکنولوژی ثابت، قوی و انعطاف پذیر
  • تسلط کامل بر قوانین و خطرات محلی، و نیز توانمندی های عملیاتی و اجرایی
  • اجتناب از تقلب

   

  این موارد چه تاثیری بر آینده پرداخت ها و تجارت الکترونیک جهانی خواهد داشت؟

  همزمان با بانکداری و فناوری های پرداخت دیجیتال، نیازها و خواسته های مصرف کنندگان نیز در حال تغییر هستند (این تغییرات با سرعت و قوانین متفاوت، بسته به کشور یا منطقه ایجاد می شوند). فروشندگان و ارائه دهندگان خدمات پرداخت برای برطرف نمودن چالش ها و کسب جایگاه قوی جهانی پایبند به این تغییرات خواهند ماند. کشور های متفاوت نیز نقش مهمی در پیشبرد تجارت الکترونیک بین مرزی و تشویق نوآوری پرداخت دیجیتال ایفا خواهند کرد.

  ما شاهد رشد استفاده از برنامه های پرداختی هستیم که دسترسی گسترده به کارت های چند ارزه فراهم می نمایند. این تغییرات توسط بزرگترین شرکت های فناوری جهان برای حفظ وفاداری مشتری در عرصه پرداخت ایجاد می شوند. گوگل، اپل و مایکروسافت پرداخت های درون مرورگر را آغاز می کنند، در حالی که فیس بوک، همراه با دیگر رسانه های اجتماعی و نهادهای پیام رسان اجتماعی، احتمالا سیستم های پرداخت درون برنامه ای تجاری و انتقال پول بین المللی را معرفی می نمایند.

  چند سال آینده قطعا برای کسانی که در عرصه fintech، mobile و e-commerce هستند، هیجان انگیز خواهد بود، زیرا این شرکت ها با یکدیگر همکاری می کنند تا فروشندگان آنلاین بتوانند تجارت بدون مرز (صرف نظر از جایی که ممکن است مصرف کننده باشد) را تجربه کنند.

  لینک کوتاه : http://eb-robin.com/?p=196