• |
 • فریلنسر کیست ؟

  فریلنسرها به افرادی گفته می‌شوند که معمولا به صورت دورکاری و یا پروژه‌ای با شرکت‌ها و کسب‌وکارهای گوناگون همکاری می‌کنند. این نوع از اشتغال با رشد و گسترش استارتاپ‌ها زیاد شده و وب‌سایت‌های تخصصی هم برای گردآوری این افراد تاسیس شده و کلاس‌های مختلفی برای تربیت فریلنسرهای موفق از سوی سازمان‌های گوناگون برگزار می‌شود. فریلنسر یا به بیانی بهتر آزادکار در حقیقت شخصی است که بدون اینکه به یک سازمان یا کسب و کار و شرکت مشخص متعهد شود، فعالیت حرفه‌ای و تخصصی خود را برای مجموعه‌های مختلف انجام می‌دهد و بسته به نیاز و پروژه‌های در دسترس، کارفرمای خود را تغییر می‌دهد.

  فریلنسرهای دیگر همچون افراد فنی می‌توانند آخرین دستاورهای استارتاپ‌ها و شرکت‌ها را نظاره گر باشند و بدانند که مارکت به چه سمتی پیش می‌رود.

  با ظهور اینترنت و گسترش وب، فعالیت فریلنسرها هم افزایش یافت. این افزایش چنان جدی و چشمگیر بود که امروزه اصطلاحی به نام Freelancer Economy یا اقتصاد فریلنسرها یا اقتصاد آزادکارها شکل گرفته است.

  توسعه‌ی اینترنت و فن‌آوری اطلاعات، از دو طریق بر توسعه‌ی اقتصاد فریلنسری تاثیر داشته است:

  • تکنولوژی‌های ارتباطی، فرصت کار از راه دور و ارسال و دریافت پروژه‌ها به صورت غیرحضوری را افزایش داده و از این طریق، ظرفیت انجام کار افزایش یافته است.
  • با توسعه‌ی تکنولوژی اطلاعات، ده‌ها فعالیت جدید مانند خدمات امنیت وب، طراحی وب و توسعه اپلیکیشن‌ها، شکل گرفته‌اند که در ذات خود، استعداد و پتانسیل زیادی برای کار فریلنسری دارند
  لینک کوتاه : http://eb-robin.com/?p=310