• |
 • تراکنش زیر ۲ هزار تومان ممنوع شد/ تکذیب شد

  بانک مرکزی ضوابط جدیدی در چارچوب کدهای دستوری تحت عنوان USSD تصویب و به بانک‌ها در جهت محدودیت استفاده از این سرویس ابلاغ کرده است.

  بر اساس ضوابط جدید بانک مرکزی، هر کارت بانکی فقط یکبار در روز برای خرید شارژ، بسته‌های اینترنت یا پرداخت قبض قابل استفاده است و در صورت نیاز به تراکنش برای خرید شارژ و غیره برای بار دوم نیاز باید از کارت بانکی دیگری استفاده شود.

  گفتنی است؛ این محدودیت در قالب پیام به مشتریان دریافت خدمات از کدهای دستوری اطلاع رسانی شده است.

  بر اساس این گزارش؛ بخشنامه جدید بانک مرکزی روز گذشته توسط شرکت شاپرک ابلاغ شده و همچنین هفته گذشته نیز ممنوعیت تراکنش زیر ۲ هزار تومان از طریق تراکنش‌های موبایلی به بانک‌ها ابلاغ شد.

  این اهداف در راستای ایجاد محدودیت و کاهش کاربران کدهای USSD به دلیل منسوخ شدن و عدم امنیت لازم با هدف مهاجرت به اپلیکیشن‌های پرداخت و کیف پول‌های الکترونیکی به شمار می‌رود.

  وی تاکید کرد که هدف بانک مرکزی تعامل برای ارائه خدمات نوین بر اساس مصوبه هیات دولت و راه‌اندازی سرویس‌های جدید در بستر بانکی علاوه بر کاهش هزینه‌های پردازشی پرداخت خُرد است.

  تکذیبیه بانک مرکزی:

  ناصر حکیمی، معاون فناوری های نوین بانک مرکزی صدور بخشنامه محدودیت تراکنش USSD توسط بانک مرکزی و شاپرک را تکذیب کرد و گفت: بانک مرکزی هیچ بخشنامه‌ای در این زمینه صادر نکرده است.

  وی اظهارداشت: دراین خصوص بخشنامه‌ای توسط شاپرک نیز صادر نشده است.

   

  منبع : پرداخت برتر

  لینک کوتاه : http://eb-robin.com/?p=187