• |
 • اتم بانک؛ اولین بانک تمام مجازی جهان

   

  بانکداری مجازی،  کلیه خدمات خود را در عرصه بانکداری، بدون شعبه فیزیکی و بدون ارائه پرتال اینترنتی ارائه می دهد.

  بانک انگلیسی اتم بانک نخستین بانک جهان است که کلیه خدمات خود به جامعه مخاطبانش را از طریق اپلیکیشن اختصاصی پیشرفته خود ارائه می دهد. این اپلیکیشن قابلیت نصب بر روی گوشی های هوشمند را دارد، همه امکانات بانکی را به مشتریان ارائه می دهد و از بالاترین سطح امنیتی و تعاملی با مشتریان بانک برخوردار است. آنک اتم با بانک های معتبر همراه شده و به مشتریان امکان واریز چکی و نقدی به حساب هایشان را می دهد. این بانک وب سایت دارد اما وب سایت قرار نیست به شیوه بانک های دیگر خدمات بانکداری ارائه دهد. مشتریان می توانند از وب سایت اپلیکیشن را روی دستکتاپ کامپیوترشان نصب کنند. مزیت اپلیکیشنی بودن اتم، امنیت بیشتر خدمات است. پیش از این بانک، بانک هایی چون Egg Banking، Smile و Cahoot انگلیس نیز، شعبه فیزیکی نداشتند و از مشتریان خواستند، فقط از طریق پرتال این بانک، خدمات بانکی مورد نیاز را انجام دهند که با استقبال مخاطبان رو به رو شد. اما این بانک جدید (اتم بانک)، نه تنها به مشتریان گفته است که شعبه فیزیکی ندارد، بلکه هیچ خدمات بانکداری مجازی هم مانند دیگر بانک ها از طریق پرتال خود ارائه نمی دهد.

  این بانک فقط از طریق اپلیکیشن اختصاصی حرفه ای خود، خدمات بانکی به مشتریانش ارائه می دهد. اپلیکیشن هایی چون: Paym, Barclays Pingit, Zapp,Apple Pay تقریبا رفتار کاری اپلیکیشن اتم بانک را دارند، با این تفاوت که اتم بانک، صفر تا صد را در این اپلیکیشن ارائه می دهد و شعبه ای ندارد. ادوارد توییدی Edward Twiddy، مدیر نوآوری و عملیاتی اتم بانک گفته است که این بانک، مانند یک نوآور در عرصه فناوری اطلاعات در بانکداری عمل می کند و تلاش می کند تا تجربه های جدیدی را در عرصه بانکداری مجازی از طریق گوشی های هوشمند و نه سایت اینترنتی به مشتریان ارائه کند. این مسئول اتم بانک، شرکت هایی چون اپل و فدکس را به عنوان الهام بخش های فناوری خود معرفی کرد.

  برای ارتقای سطح ایمنی این نرم افزار قابل نصب بر روی موبایل، اتم بانک از سامانه پیشرفته تشخیص هویتی (چهره و صوت مشتری) یا face and voice recognition استفاده می کند تا ضریب ایمنی تراکنش های بانکی خود را ارتقا دهد. آقای توییدی اعلام کرده است که مجوز تشخیص چهره و صوت مشتری برای ارتقای امنیت نرم افزار اتم بانک، برای نخستین بار در سیستم بانکی انگلیس از Bank of England کسب شده است و به عضویت اتحادیه مراکز خدمات مالی پیشرفته انگلیس FSCS درآمده است.

  اتم بانک به مشتریان خود گفته است که می توانند از طریق این اپلیکیشن، با کارمندان اتم بانک از طریق گوشی موبایل، پست الکترونیک و حتی شبکه های اجتماعی در تعامل باشند

  لینک کوتاه : http://eb-robin.com/?p=348